هشیار گروه تروریستی تروریست ها آمریکایی زیرساخت

هشیار: گروه تروریستی تروریست ها آمریکایی زیرساخت سوریه زیرساخت های سازمانی داعش تروریست های فراری

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی ابتکار هندی‌ها جهت گسترش انرژی خورشیدی

شرکت‌های کوچک نشانه تازه دولت هند جهت دستیابی به ۱۰۰ گیگاوات تاسیسات خورشیدی تا سال ۲۰۲۲ هستند.

ابتکار هندی‌ها جهت گسترش انرژی خورشیدی

ابتکار هندی ها جهت گسترش انرژی خورشیدی

عبارات مهم : انرژی

شرکت های کوچک نشانه تازه دولت هند جهت دستیابی به ۱۰۰ گیگاوات تاسیسات خورشیدی تا سال ۲۰۲۲ هستند.

به گزارش ایسنا، انتظار می رود ۴۰ گیگاوات از این ۱۰۰ گیگاوات از تاسیسات پشت بامی تامین شود. شرکت های کوچک که حدود یک سوم در اقتصاد دو تریلیون دلاری هند همکاری دارند، از تعرفه های بالای برق و قطع مکرر آن لطمه دیده اند و این مسئله باعث شده است از ژنراتورهای دیزلی گران و آلاینده استفاده کنند تا هر لحظه به برق دسترسی داشته باشند.

ابتکار هندی‌ها جهت گسترش انرژی خورشیدی

بر اساس تحقیقات بلومبرگ نیوانرژی فاینانس، با استقبال مشتریان بزرگ، تاسیسات خورشیدی پشت بامی سریع ترین رشد بخش انرژی تجدیدپذیر را در هند داشته هست. به گفته شانتانو جایس وال، مدیر تحقیقات بلومبرگ نیوانرژی فاینانس، همکاری شرکت های کوچک و میانگین تا این آخرهای محدود بود که عمدتا ناشی از محدودیت درک آنها از فناوری و امکان فراهم کردن سرمایه بود ولی اکنون این پرسشها حل شده است اند.

شرکت “اورب انرژی” مسیر حرکت شرکت های کوچک به سوی آینده خورشیدی را هموار کرده هست. این شرکت در ژانویه ۱۰ میلیون دلار از شرکت سرمایه گذاری شخصی OPIC استقراض کرد تا تسهیلات مالی جهت شرکت های کوچکی فراهم کند که قصد دارند یک سیستم خورشیدی پشت بامی را خریداری کنند.

شرکت‌های کوچک نشانه تازه دولت هند جهت دستیابی به ۱۰۰ گیگاوات تاسیسات خورشیدی تا سال ۲۰۲۲ هستند.

سیستم های خورشیدی بزرگتر

به گفته دامیان میلر، مدیرعامل “اورب انرژی”، دو سوم فروش هر سال این شرکت به شرکت های کوچک و میانگین است که سیستم های بزرگتر خریداری می کنند. اندازه میانگین تاسیساتی که این شرکت راه اندازی می کند، در سال منتهی به ۳۱ مارس ۲۰۰ کیلووات بوده که نسبت به یک سال قبل دو برابر شده است هست. شرکت های کوچک دریافته اند که انرژی خورشیدی، ارزانتر از شبکه نیرو است.

قیمت انرژی خورشیدی در هند به ۲.۴۴ روپیه (۳.۷ سنت) در هر کیلووات ساعت رسیده است که یکی از پایین ترین نرخهای دنیا هست. هزینه سیستم خورشیدی پشت بامی در هند جهت مشتریان مسکونی و تجاری با بعضی از نقاط پرآفتاب در استرالیا و آمریکا قابل مقایسه است.

بانک جهانی نیز جهت حمایت از برنامه پشت بام خورشیدی هند، ۶۲۵ میلیون دلار وام به این کشور داده هست. به گفته سیمون استولپ، متخصص انرژی در بانک جهانی، این اعتبار جهت فراهم کردن وام و گارانتی جهت شرکت های کوچک استفاده خواهد شد.

ابتکار هندی‌ها جهت گسترش انرژی خورشیدی

واژه های کلیدی: انرژی | سیستم | تاسیساتی | سرمایه گذاری | انرژی خورشیدی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz